• default color
  • cyan color
  • red color

جشنواره ملی تمشک ظرفيتی برای توسعه اقتصادی شرق مازندران

 

مراسم افتتاحیه جشنواره ملی تمشک در نکا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، این جشنواره با حضور مسئولین استانی و کشوری در روز 31 خرداد 97 آغاز به کار کرد.

فرماندار نکا در این مراسم گفت: مسؤولان برای استفاده از ظرفیت‌های شهرستان، برنامه‌ محور باشند و برای موضوعات مختلف برنامه ارائه دهند.

 

عبدالجواد توحیدی‌ مقدم اظهار کرد: استفاده از تمام ظرفیت های شهرستانی در نکا به عنوان خطه پرافتخار از مسائل و موارد مهمی است که باید در دستور کار مسؤولان و مدیران باشد.

وی افزود: شهرستان نکا دارای ظرفیت فراوان کشاورزی و صنعتی است که از برخی استفاده شده و باید از برخی ظرفیت‌های مختلف دیگر استفاده بیشتر شده و برنامه محور باشیم.

این مسؤول بیان کرد: این رویداد مهم برگزاری جشنواره تمشک، به عنوان یکی از ظرفیت‌های شهرستان، حرکت مهمی برای شناساندن ظرفیت‌های مختلف و دیگر شهرستان نکا است و باید بتوانیم برندسازی و فرهنگ سازی کرده و از فضای رسانه‌ای و افکار عمومی برای شناساندن این ظرفیت و تاثیر در اقتصاد خانوار استفاده شود.

فرماندار نکا یادآور شد: شناساندن این ظرفیت و تاثیر در اقتصاد خانوار از موارد مهمی است که نباید از نظر دور نگه داشته شود و پایان برگزاری این جشنواره، ختم به این جشنواره نباشد و بطور مستمر برنامه‌ها ادامه یابد.

توحیدی‌مقدم گفت: توسعه صنعت گردشگری،  می‌تواند به عنوان صنعت فرابخشی در توسعه شهرستان اثرگذار باشد و با توسعه آن می‌توان ماندگاری مسافران را افزایش داد و نکا را  به مقصد گردشگری تبدیل کرد تا فقط ترافیک و حجم کالا برای ما نباشد.

در ادامه این مراسم نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: گردشگری، گامی برای توسعه و پیشرفت شرق مازندران و از موارد مهم این منطقه است که در همین راستا با برنامه‌ریزی انجام شده، پارک جنگلی قرمرض نکا، پارک جنگلی توسکا چشمه گلوگاه، پارک جنگلی سالاردره بهشهر و سرخ او خلیل‌شهر، تلاشی برای توسعه گردشگری و رفع محرومیت در این حوزه است.

علی‌محمد شاعری شناساندن ظرفیت‌های مختلف شهرستانی و منطقه‌ای را عاملی مهم در جذب گردشگر و توریسم و رونق اقتصادی دانست که باید از این ظرفیت‌ها استفاده شود و یادآور شد: افزایش اشتغال و رونق اقتصادی از مسائل مهم و اساسی برای کشور و استان است که امیدواریم با بهره‌مندی از ظرفیت و پتانسیل‌های مختلف شهرستانی و استانی و برخورداری از فکر نخبگان برای توسعه همه‌جانبه تلاش شود.

وی برگزاری جشنواره تمشک در نکا را گامی مهم و اساسی برای معرفی قابلیت‌های مختلف منطقه شرق مازندران و شهرستان نکا عنوان کرد و یادآور شد: باید با شناخت دقیق ظرفیت‌ها و تلاش برای رفع موانع احتمالی برای توسعه گام برداریم و اگر از ظرفیت‌ها به درستی و به موقع استفاده کنیم؛ بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: گیاهان دارویی ظرفیت بزرگی برای شهرستان است که باید به درستی به جامعه و مردم شناسانده شود و بدانیم کشت گیاهان دارویی و می‌تواند در صنعت کشاورزی استان تحول ایجاد کرده و باعث درآمد و اشتغال مناسب برای افراد شود.

امام جمعه نکا نیز با اشاره به ماهیت برگزاری جشنواره تمشک نکا گفت: تلاش برای برگزاری این نمایشگاه با هدف شناسایی ظرفیت‌های نکا از مسائل مهمی بوده است که عملیاتی شد و باید قدردانی شود و همچنین باید تلاش شود تا برگزاری جشنواره‌ها، گامی برای توسعه اقتصادی منطقه و خانوارها باشد.

حجت‌الاسلام محمدباقر محمدی‌لائینی اظهار کرد: خداوند نعمات فراوانی را در اختیار ما قرار داده است و باید با استفاده درست و مناسب از این نعمت‌های خدادادی، قدردان نعمت و شکرگزار خداوند باشیم.

وی افزود: برگزاری جشنواره تمشک در مرحله اول و انجام عملی برگزاری، کار مفید و ارزشمندی است و در ادامه باید بهره‌برداری خوب انجام و گامی برای توسعه اقتصاد محلی و خانوادگی در انی بخش فراهم شود.

رئیس شورای اسلامی شهر نکا نیز بیان کرد: توسعه اقتصاد محلی، در گرو شناساندن درست و مشارکت همه‌جانبه است و باید با تلاش، سهمی در توسعه اقتصادی داشته باشیم

غلام آرست گفت: شهرستان نکا از شهرستان‌های با ظرفیت بالا و برتر در شرق مازندران است و امیدواریم با فراهم کردن زیرساخت‌ها، این ظرفیت‌ها به درستی به جامعه شناسانده و برای توسعه گام برداشته شود.

رونمایی از تمبر یادبود و المان جشنواره تمشک نکا هم از برنامه‌های فرهنگی این جشنواره بوده است که در کنار برگزاری جشنواره و همزمان با اولین روز از برپایی این جشنواره در دستور کار قرار گرفت.

برپایی نمایشگاه، اجرای موسیقی محلی، اجرای بازی‌های بومی و محلی و شناساندن ظرفیت‌های مختلف شهرستان از دیگر برنامه‌های جانبی این جشنواره است.

نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی تمشک جنگلی به میزبانی نکا با هدف معرفی و شناساندن ظرفیت‌های مختلف این شهر، تلاش برای رونق اقتصادی و کمک به اشتغال خانوارها و نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی در منطقه از 31 خردادماه تا چهارم تیرماه در محل نمایشگاه تمشک واقع در نکا، شهرک شهید عباس‌پوردایر خواهد بود.

 


دهیاری روستای کمیشان
دهیاری روستای کلت
دهیاری روستای خورشید
دهیاری روستای کوهسارکنده
دهیاری روستای خرم چماز
دهیاری روستای نودهک
دهیاری روستای قلعه سر
دهیاری روستای نوذرآباد
دهیاری روستای دنگسرک
دهیاری روستای چمان
دهیاری روستای خانسر
دهیاری روستای دوراب
دهیاری روستای آلوکنده
دهیاری روستای آبلو
دهیاری روستای اطرب
دهیاری روستای بایع کلا
دهیاری روستای بهزادکلا
دهیاری روستای بستانخیل
دهیاری روستای چاله پل
دهیاری روستای چناربن
دهیاری روستای درزی محله
دهیاری روستای دوقانلو
دهیاری روستای اسماعیل آقا محله
دهیاری روستای گل خیل
دهیاری روستای حاجی محله
دهیاری روستای کارکم
دهیاری روستای لاکتراشان
دهیاری روستای لاکتراش
دهیاری روستای للرد
دهیاری روستای میانگله
دهیاری روستای ندافخیل
دهیاری روستای نیمچاه
دهیاری روستای اومال
دهیاری روستای سه کیله
دهیاری روستای شورابسر
دهیاری روستای سیاوشکلا
دهیاری روستای تازه آباد
دهیاری روستای ولیجی محله
دهیاری روستای ولاشد
دهیاری روستای ولاشد پایین
دهیاری روستای زرندین علیا