• default color
  • cyan color
  • red color

دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور با تاکید بر اجرای سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران (سیمفا)، گفت: لازمه اجرای طرح "محدوده کم آلاینده" (LEZ) برخورداری کشور از سامانه یکپارچه معاینه فنی است که توسط وزارت کشور پیگیری می شود.

 

 

مهدی یدی همدانی درباره راه اندازی سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران به عنوان یکی از مقدمات اجرای طرح کم‌آلاینده در شهر تهران، گفت: در این سامانه تصمیم گرفته شده تا سرورهای معاینه فنی سراسر کشور در دیتا سنتر وزارت کشور مستقر و از بسترهای ارتباطی وزارت کشور برای اجرایی کردن این سامانه استفاده شود تا مراکز معاینه فنی سراسر کشور به سامانه متصل شوند.

 

وی افزود: این سامانه به وزارت راه و شهرسازی و نیروی انتظامی نیز متصل می شود و همچنین خطوط معاینه فنی در مراکز مختلف به صورت مستقل به سامانه متصل می شوند و کلیه فرآیندهای پذیرش خودرو، آزمون های فنی و صدور کارت معاینه فنی از طریق سامانه انجام می شود. به طور کلی تمامی عناصری که داخل یک مرکز معاینه فنی وجود دارد به عنوان جزئی از یک شبکه بزرگ کار خواهند کرد.

 

وی تاکید کرد: اجرا و تکمیل این سامانه بر اساس مصوبه دولت باید تا پایان خردادماه انجام شود ولی در این راستا مشکلاتی در سطح ملی وجود دارد که تلاش می کنیم در مهلت تعیین شده سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران آماده شود.

 

دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور با اشاره به وجود 400 مرکز معاینه فنی در کشور گفت: از این مراکز تنها 50 مرکز به سامانه فعلی متصل نیستند که این 50 مرکز در تهران و برخی از کلانشهرهای کشور مستقر هستند.

 

همدانی تاکید کرد: عدم اتصال به این سامانه به معنای این نیست که در تهران معاینه فنی به صورت کامل انجام می شود و در دیگر شهرها این فرآیند به صورت کامل اجرا نمی شود؛ مشکل موجود این است که اگر چه معاینه فنی در مراکز دیگر کامل انجام می شود اما چون سامانه جامع و کاملی وجود ندارد امکان دسترسی به اطلاعات خودرویی که در شهرهای دیگر معاینه فنی گرفته‌اند وجود ندارد


دهیاری روستای کمیشان
دهیاری روستای کلت
دهیاری روستای خورشید
دهیاری روستای کوهسارکنده
دهیاری روستای خرم چماز
دهیاری روستای نودهک
دهیاری روستای قلعه سر
دهیاری روستای نوذرآباد
دهیاری روستای دنگسرک
دهیاری روستای چمان
دهیاری روستای خانسر
دهیاری روستای دوراب
دهیاری روستای آلوکنده
دهیاری روستای آبلو
دهیاری روستای اطرب
دهیاری روستای بایع کلا
دهیاری روستای بهزادکلا
دهیاری روستای بستانخیل
دهیاری روستای چاله پل
دهیاری روستای چناربن
دهیاری روستای درزی محله
دهیاری روستای دوقانلو
دهیاری روستای اسماعیل آقا محله
دهیاری روستای گل خیل
دهیاری روستای حاجی محله
دهیاری روستای کارکم
دهیاری روستای لاکتراشان
دهیاری روستای لاکتراش
دهیاری روستای للرد
دهیاری روستای میانگله
دهیاری روستای ندافخیل
دهیاری روستای نیمچاه
دهیاری روستای اومال
دهیاری روستای سه کیله
دهیاری روستای شورابسر
دهیاری روستای سیاوشکلا
دهیاری روستای تازه آباد
دهیاری روستای ولیجی محله
دهیاری روستای ولاشد
دهیاری روستای ولاشد پایین
دهیاری روستای زرندین علیا