• default color
  • cyan color
  • red color

بانوی نکایی که برای صیانت از حریم خود و حفظ عفاف خودش را از ماشین پرت کرده بود، پس از تحمل چهار ماه درد و رنج فراوان، درگذشت.


هنوز چشمان بارانی دخترش و دست به دعا شدن تنها پسرش را از یاد نبردیم که در کنار سفره هفت‌سین، شفای مادر را طلب می‌کردند؛ مادر فداکاری که برای حفظ عفتش به کما رفت و امروز عروجش را به تحریر در آوردیم.

معصومه فولادی، شیرزن 47 ساله‌ نکایی که صبح‌هنگام برای کسب روزی حلال از خانه خارج شد تا برای رسیدن به محل کار، مسیر نکا تا ساری را طی کند.

این مادر فداکار در محل ایستگاه حمل و نقل نکا ـ ساری در سه‌راه زاغمرز ایستاد و منتظر تاکسی بین‌شهری شد، جوانی 23 ساله با پژوی نقره‌ای، با قیافه‎ای به‎ظاهر موجه منتظر مسافر بود و مسیر خود را میدان خزر ساری اعلام کرد؛ خانم فولادی برای اینکه زودتر به محل کارش برسد، مجبور شد سوار خودروی شخصی شود و چون مسافر دیگری نیامد، راننده با همین یک مسافر نکا را به مقصد ساری ترک کرد.

در بین راه قبل از رسیدن به پلیس راه، راننده مسیر اصلی‎اش را تغییر داد که با اعتراض خانم فولادی مواجه شد و این همان مقصد شومی بود که این مادر را به طعمه مرگ کشاند و راننده را به تباهی برد.

این مادر عفیفه با اعتراض به راننده، مورد ضرب‌وشتم قرار گرفت و با تهدیدهای شومی که از سوی راننده شد، مجبور شد خود را از ماشین به بیرون پرت کند که قطع نخاع شد؛ راننده هم بدون توجه به خانم فولادی مسیرش را ادامه داد و توقف نکرد.

به گفته بستگان خانم فولادی، وی توسط یک باغبان که در آن مسیر انحرافی تردد می‌کرد، پیدا شد و با دفترچه تلفنی که به‌همراه داشت، به خانواده‎اش اطلاع داده شد.

این مادر فداکار با بستری شدن 45 روزه در بیمارستان امام خمینی (ره) ساری و بعد از آن حدود یک‌ماه نگهداری در بخش مراقبت‎های ویژه بیمارستان امیر مازندرانی ساری و بوعلی نکا، دار فانی را وداع گفت و در راه حفظ عفاف به معبودش پیوست.

پاداش مجاهد شهید در راه خدا بزرگ‌تر از پاداش عفیف و پاکدامنی نیست که قدرت برگناه دارد اما آلوده نمی‌شود، همانا عفیف و پاکدامن فرشته‌ای از فرشته‌های خداوند است. «حکمت474 نهج‌البلاغه»


 


دهیاری روستای کمیشان
دهیاری روستای کلت
دهیاری روستای خورشید
دهیاری روستای کوهسارکنده
دهیاری روستای خرم چماز
دهیاری روستای نودهک
دهیاری روستای قلعه سر
دهیاری روستای نوذرآباد
دهیاری روستای دنگسرک
دهیاری روستای چمان
دهیاری روستای خانسر
دهیاری روستای دوراب
دهیاری روستای آلوکنده
دهیاری روستای آبلو
دهیاری روستای اطرب
دهیاری روستای بایع کلا
دهیاری روستای بهزادکلا
دهیاری روستای بستانخیل
دهیاری روستای چاله پل
دهیاری روستای چناربن
دهیاری روستای درزی محله
دهیاری روستای دوقانلو
دهیاری روستای اسماعیل آقا محله
دهیاری روستای گل خیل
دهیاری روستای حاجی محله
دهیاری روستای کارکم
دهیاری روستای لاکتراشان
دهیاری روستای لاکتراش
دهیاری روستای للرد
دهیاری روستای میانگله
دهیاری روستای ندافخیل
دهیاری روستای نیمچاه
دهیاری روستای اومال
دهیاری روستای سه کیله
دهیاری روستای شورابسر
دهیاری روستای سیاوشکلا
دهیاری روستای تازه آباد
دهیاری روستای ولیجی محله
دهیاری روستای ولاشد
دهیاری روستای ولاشد پایین
دهیاری روستای زرندین علیا