• default color
  • cyan color
  • red color

نشست صمیمی مدیران عامل اتحادیه های حمل و نقلی و اعضای هیات مدیره آنها با معاونت هماهنگی امور عمرانی وزارت کشور و ریاست سازمان شهرداری ها ودهیاری های کشور، قائم مقام ومدیر کل بازرسی وارزیابی عملکرد سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در سالن اجتماعات شهید رجایی وزارت کشور برگزار شد.

در اين جلسه مشترک كه براي بيان مشكلات اتحاديه ها برگزار گردید، مهندس ارشاد منش در سخنانی از مديران اتحاديه‌ها خواست در فضاي عمومي و ملي كشور حضور فعال داشته باشند و با نمایندگان مجلس به ویژه كميسيون هاي تخصصی و تصميم‌گير در حوزه حمل و نقل و رسانه های عمومی ارتباط برقرار كنند.

همچنين وی به حركت اتحاديه ها به سمت درآمد پايدار اشاره كرده و تاکید کرد: اتحادیه ها باید برای ایجاد درآمد پایدار، به شناخت منابع و پتانسيل هاي موجود بپردازند.

سعید قیصرمدیرعامل اتحادیه سازمانهای حمل و نقل همگانی کشور اولین سخنران این نشست ابتدا با آرزوی قبولی عزاداری در ایام سوگواری ماه محرم، از مهندس ارشاد منش معاونت هماهنگی در وزارت کشور  بدلیل توجه ویژه ی ایشان به حوزه حمل ونقل عمومی درون شهری تشکر کرد.
مدیر عامل اتحادیه در ادامه با اشاره به تاریخچه تاسیس سازمان‌های حمل و نقل همگانی در سراسر کشور از سال 1380 گفت : فلسفه تاسیس و راه اندازی اتحادیه سازمانهای حمل و نقل همگانی ، سردرگمی شهرهای با جمعیت کمتر از یکصدهزار نفر، به ویژه سازمانها جهت دریافت مطالبات خود به دلیل عدم  وجود متولی و هویت بخشیدن به سازمانها عنوان کرد.

 وی همچنین افزود: مدیران ساعی و هوشمند دفاتر تخصصی حمل و نقل وزارت کشور و سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور با درک درست و منطقی از وضعیت موجود و یک استراتژیک  تنوع گرا در این حوزه بر آن شدند تا نسبت به تشکیل اتحادیه اقدام نمایند که در دولت کریمه نهم ( در سال 1387 ) این مهم محقق شد فلذا به نمایندگی از سوی همکارانم در سراسر کشور، از ایشان تقدیر و تشکرمی‌نمایم.

قیصردر ادامه به تشریح کامل مشکلات سازمانها پرداخت و گفت: سازمانهای حمل و نقل همگانی با تنگناهای جدی و طاقت فرسایی مواجه هستند، سازمانها دارای شخصیت حقوقی مستقل و وابسته به شهرداری‌ها هستند نه زیر نظر شهرداری‌ها  ولیکن بعضی از شهرداری‌ها با نگاه غیرمنطقی اجازه نمی‌دهند سازمانها استقلال لازم را پیدا کرده و حتی بدون رعایت ضوابط و مقررات نسبت به تغییر مدیران ما اقدام می نمایند و این مسائل موجب رخوت و بی انگیزگی مدیران عامل سازمانها شده است.

وی در ادامه بیان داشت : انتظار ما این است همانند سازمانهای اتوبوسرانی، سازمانهای حمل و نقل همگانی نیز با  اختصاص اعتبار یارانه حمل ونقل ، اختصاص اتوبوس به شهرهای واجد شرایط ، توسعه سایر ناوگان متناسب با افزایش جمعیت صورت گرفته به ویژه در شهرهایی که طرح مسکن مهر اجرا شده ، اختصاص اعتبار جهت احداث ساختمان اداری-اختصاص اعتبار جهت احداث ترمینال وکمک مالی جهت تأمین هزینه های جاری و پرسنلی سازمانها مورد حمایت مالی قرار گیرند و اصلاح اساسنامه ها و تصویب چارت تشکیلاتی مناسب و کارآمد ، اصلاح ترکیب شورای سازمان و .. عمده مشکلات سازمانها می‌باشد که می‌بایست به طور ویژه و جدی پیگیری و اجرایی شود.

قیصر در ادامه با تشریح عملکرد اتحادیه اظهار داشت : از بدو راه اندازی اتحادیه گامهای موثری در جهت ارتقاء اتحادیه و سازمانها و همچنین حمل و نقل عمومی درون شهری 1081 شهر با جمعیت کمتر از یکصد هزار نفر برداشته شده است.
قیصر همچنین گفت : اعتقاد داریم تمامی کارها باید کارشناسی شود و از پایین به بالا سیر خود را طی نماید تا با یک نگاه کاربردی و علمی قابلیت  اجرایی پیدا کند لذا برای انجام وظایف16 ماده ای اساسنامه اتحادیه ،کارگروه ها و کمیته های تخصصی با حضور مدیران و کارشناسان خبره اتاق فکر اتحادیه را پویاتر نموده اند به گونه ای که کارگروه فنی و پشتیبانی، کارگروه طرح و برنامه با پنج کمیته اقماری فرهنگی، ورزشی و رفاهی- حقوقی- برنامه ریزی و بودجه- تشکیلات ، بهبود روشها ،نظارت و ارزیابی- آموزش ، پژوهش و فناوری بعنوان بازوان فکری و اجرایی  اتحادیه وحتی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور میتوانند عمل نمایند.
 وی همچنین افزود: هر چند توانسته ایم گامهای مؤثر و مثبتی با هماهنگی و همدلی اعضا هیئت مدیره و مجمع عمومی که از یک انسجام وصف ناپذیری برخوردارند، برداریم ولذا بنا داریم این روند و ادامه مسیر را با اجرای سند راهبردی بر اساس سند چشم انداز اتحادیه در جهت اجرایی شدن 16 وظیفه مندرج در اساسنامه ، با همکاری مضاعف  مدیران عامل سازمانها و حمایت مادی و معنوی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور با تشکیلات جدید اداری عظیم تروکارشناسی تری که در ساختار مجموعه متصوریم و مقدمات آن فراهم گردیده طی کنیم تا اتحادیه و جامعه هدف را به جایگاه واقعی نزدیکتر کنیم.

مدیر عامل اتحادیه بیان داشت : قصد داریم در راستای سیاست دولت خدمتگزار جامعه هدف اتحادیه را از همه جهات اغنا نمائیم، چرا که ساماندهی ، نوسازی ،توسعه ناوگان تاکسیرانی ، مینی بوس رانی ، اتوبوسرانی ، آژانسها ، وانت بارها و ترمینالها در شهرهای زیر یکصد هزار نفر و همچنین امورات مربوط به مراکز معاینه فنی خودروهای سبک کشور از وظایف این مجموعه می‌باشد.

وی افزود : از منظر منزلت اجتماعی رانندگان زحمتکش نیز توانستیم میان ورزشکاران این قشر مسابقات ورزشی کشوری برگزار نماییم و در حال تاسیس باشگاه فرهنگی ورزشی هستیم که جامه هدفش فعالان حوزه حمل و نقل عمومی درون شهری  می‌باشد.

 سعید قیصرهمچنین اظهار داشت : یک مشکل اساسی که در ابتدا با آن مواجه بودیم مراجعه شهرداران و مدیران عامل سازمانها و حتی هموطنان از سراسر کشور جهت پیگیری امورات حوزه حمل و نقل شهرها بود که در این راستا توانستیم با بضاعت حداقلی سامانه های توسعه ناوگان- نوسازی و بانک اطلاعاتی- گزارشات مردمی- اتوماسیون اداری تحت وب- سامانه مراکز معاینه فنی (برگ وبرچسب) و ... راه اندازی کنیم تا از مراجعه حضوری به تهران جلوگیری و مکاتبات زائد را به حداقل برسانیم که دستاورد بسیارمهمی در این راستا بود.

قیصر سپس به عملکرد اتحادیه در دوران تصدی خود پرداخت و اظهار داشت : هر کجا سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به این مجموعه اعتماد کرد با اهتمام ویژه ای سعی بر آن داشتیم رضایت سازمان را کسب نماییم. به حمدالله با حمایت های صورت گرفته تولیت مراکز معاینه فنی خودروهای سبک کشور که از سال 1389 به این مجموعه سپرده شده ، اقدامات موثری به عمل آمده به نحوی که از ابتداء سال 91 تا کنون بیش از 2,100,000 برگ و بر چسب توزیع شده و از  89  مرکز بازدید میدانی و مورد ارزیابی قرارگرفته اند.
وی همچنین افزود : بزودی دوره آموزشی تخصصی ویژه مدیران و کارکنان مراکز معاینه فنی خودروهای سبک کشور را با همکاری ستاد مدیریت سوخت و حمل و نقل کشور ، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران با نظارت سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به صورت منطقه ای در کل کشور برگزار خواهیم نمود.

سعید قیصر در پایان بیان داشت : اتحادیه از لحاظ پرکاری و حجم کار بالا رکورددار است ولی از لحاظ مالی ضعیف ترین مجموعه است لذا استدعا دارم همچون حمایت های معنوی ما را از حمایت های مالی نیز بهره مند سازید.

در ادامه جلسه مدیران عامل اتحادیه های اتوبوسرانی- تاکسیرانی و قطار شهری به ارائه عملکرد و دیدگاه های خود پرداختند که در ادامه مدیر کل بازرسی و ارزیابی عملکرد سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات دفتر تخصصی خود پرداخت که در این اثنا از روند اتحادیه سازمانهای حمل و نقل همگانی درخصوص بازرسی و ارزیابی عملکرد سازمانها و شهرداریهای تحت پوشش در عرصه حمل و نقل عمومی شهری بر اساس چک لیست توافقی ابراز رضایتمندی  نمود و اظهار داشت تمامی اتحادیه هاهمین روند را با هماهنگی این دفتر انجام دهند تا شاهد تخلفاتی درسازمانها و شهرهای متبوع نباشیم

در پایان مهندس ارشادمنش معاونت هماهنگی امور عمرانی وزارت کشور و ریاست سازمان شهرداری ها ودهیاری های کشور پس از ارائه رهنمودهای لازم و ابراز خرسندی از این نشست اظهار داشت جلسات مستمری در پایان هر ماه با محوریت قائم مقام سازمان سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور تشکیل شود و در خصوص موضوعات مطروحه و مشکلات اقدام مقتضی به عمل آید.


دهیاری روستای کمیشان
دهیاری روستای کلت
دهیاری روستای خورشید
دهیاری روستای کوهسارکنده
دهیاری روستای خرم چماز
دهیاری روستای نودهک
دهیاری روستای قلعه سر
دهیاری روستای نوذرآباد
دهیاری روستای دنگسرک
دهیاری روستای چمان
دهیاری روستای خانسر
دهیاری روستای دوراب
دهیاری روستای آلوکنده
دهیاری روستای آبلو
دهیاری روستای اطرب
دهیاری روستای بایع کلا
دهیاری روستای بهزادکلا
دهیاری روستای بستانخیل
دهیاری روستای چاله پل
دهیاری روستای چناربن
دهیاری روستای درزی محله
دهیاری روستای دوقانلو
دهیاری روستای اسماعیل آقا محله
دهیاری روستای گل خیل
دهیاری روستای حاجی محله
دهیاری روستای کارکم
دهیاری روستای لاکتراشان
دهیاری روستای لاکتراش
دهیاری روستای للرد
دهیاری روستای میانگله
دهیاری روستای ندافخیل
دهیاری روستای نیمچاه
دهیاری روستای اومال
دهیاری روستای سه کیله
دهیاری روستای شورابسر
دهیاری روستای سیاوشکلا
دهیاری روستای تازه آباد
دهیاری روستای ولیجی محله
دهیاری روستای ولاشد
دهیاری روستای ولاشد پایین
دهیاری روستای زرندین علیا